Dracorsko

Z Alyrpedia
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Dracorská Republika
Dracor Republic
Vlajka Dracor.png
vlajka
Státní znak Dracor.png
znak
Hymna
[]
Motto
Sláva Dračímu lidu!
Geografie
Poloha Dracor.png
Poloha
Hlavní město Dracor
Rozloha 1 592 686,06 km² km²
Nejvyšší bod Red Draco Mons (1472 m n. m.)
Časové pásmo -
Obyvatelstvo
Počet obyvatel 20 514 401 (15. v Alyře)
Hustota zalidnění 12,88obyv/km² obyv/km²
HDI ▲ 0,134 (28. v Alyře) ({{{hdimisto}}}. v Alyře)
Jazyk Latina
Národnostní složení Domorodci 85% (Dracorové 55% , Zurové 19%, Wazazové 11%), Bušané 12%, Ostatní 3%
Náboženství Animismus 51%, Protestantství 28%, Agnostici 11%, Ostatní 10%
Státní útvar
Státní zřízení Republika
Vznik 1916 (první kolonie založena 1854)
Kancléř Augustus Liberius
Místokancléř Julie Ruberová
Měna Dračí Ocas (prozatimní kurz 1:1 s Bušský Zlatý)
HDP {{{hdp}}}
HDP/obyv.
Giniho koeficient 0,4 (Edit later)

Základní Informace

Dracorsko (Formálně známé jako Dracorská Republika) je stát nacházející se na východě kontinentu Paradisum. Jedná se o Středně velký stát koloniálního původu. Jako jediný stát využívá Ideologii zvanou Ruberrismus

Historie

Počátky Dračího státu

V roce 1854 byla vyslána Bušská expedice na kolonizaci Paradijského kontinentu. První vylodění proběhlo v místě nyní známé jako Portus novi Paradisi (česky Přístav nového ráje), které je dodnes pod přímou Bušskou kontrolou. původně se Dracorsko dělilo na 3 kolonie, první z nich byl Zuraland.

Aby se nemuseli kolonie spravovat z Tardamského kontinentu, byl zvolen guvernér nyní známý jako Maximus Draco (původně se jmenoval jinak, ale byl natolik oblíbený, že byl lidmi přezdíván jako Draco, jelikož to byl domorodý název kolonie). Během své funkce rozšířil počet kolonií na tři, a byl převeden na střední kolonii Draconie. Na jeho počest (a domorodců) bylo vystavěno město Dracor. Postupně se mu povedlo povýšit Draconii na status domínia, poté umírá v roce 1900.

Po smrti Maxima Draca byl zvolen mladší a známý politik jménem Augustus Liberius (Narozen roku 1870). Ten se zasloužil o spoustu reforem, například zrovnoprávnění domorodých obyvatel. V roce 1910 se mu taky povedlo zařídit unifikaci kolonií na Paradisu, díky kterému se snížili náklady a získal větší kontrolu. Postupně si získával srdce veřejnosti, ale plánoval něco víc. Již od začátku své vlády připravoval armádu a propagandu k cestě nezávislosti. Jeho noviny publikovali denní články o různých činech Bušské koloniální autority, která podle těchto článků okrádala a upracovávala domorodce. Z toho nebyli šťastní ani Přistěhovalci z Bušska, a tak začínalo vznikat napětí.

Revoluce

V roce 1912 proběhly Bušské volby, kde měl Dracorský mandát možnost ovlivnit výsledky, jelikož měli možnost zvolit až 18 míst v Bušské radě. Tyto volby vyhrála strana komunistů, kteří měli podporu Dracorského mandátu. později na to bylo vyhlášeno hlasování o konfederalizaci, které by umožnilo Dracorsku získat vyšší status, než mělo teď. Augustus Liberius ale tušil, že tohle by neprošlo, a tak hlasovaní navrhl jen, aby to rozbouřilo komunisty, kteří tvořili většinu Dracorska.

Pár týdnů po odhlasování nastal chaos a v ulicích pochodovali protestující, Augustus Liberius využil příležitosti a začal mobilizaci, zárověň svolal první Dračí sněm, kde se domluvila budoucnost Dracorska. mezi něma byli i Julius a Julie Ruberrovi, manželé, teoretici a novináři DIS. Společně vypracovali politický směr ruberrismus.

Během velké války byla vyhlášena nezávislost a zformalizována Augustova milice, která měla ve svém nejvyšším bodě milión členů. Díky mediaci USN však nedošlo ke krveprolití a povedlo se Dracorsku zajistit nezávislost. Této události se říká Dračí revoluce

Dracorská republika

Dracorsko je od roku 1916 nezávislá republika. Augustus Liberius udělal spoustu reforem s podporou Dračího senátu.

kolem let 1916-1920 proběhlo několik potyček s Bušským námořnictvem i populací, Největší však byla Námořní bitva u Zurie, kde byla potopena jedna Bušská loď. Většinu potyček vyhrálo Dracorsko, ale i Bušsko mělo své úspěchy. USN však zakročilo a eskalace konfliktu nepokračovala. Celkem zemřelo přes 241 Dracorských vojáků a 684 Bušanů. tyto potyčky jsou známy jako Bušsko-Dracorská rozepře.

V roce 1920 proběhly první volby do senátu. Většina senátorů se poté přihlásilo do jedné ze čtyř Koalic, které byli domluvené již předem, a proto občané volili převážně kvůli koalici daného kandidáta. Převážně vyhráli Umírnění Patrioti, kteří již připravují své reformy pro zlepšení země.


Politika

Dracorsko využívá Ideologii Julianistického ruberrismu, což je středolevicová ideologie, která klade důraz na Rovnoprávnost.

přes 50% lidí podporuje Julianistický ruberrismus a přes 90% podporuje podporuje podobnou ideologii, což umožňuje Kancléři rychlé reformy, aniž by někdo protestoval.

Vnitřní Politika

Dracorsko využívá pouze senát (tzv. Dračí senát, do kterého se volí 87 Senátorů. Senátoři mohou zakládat koalice a Sdružení.

Seznam registrovaných koalic a mapa příslušných okresů:

  • Dracorská Národní strana - Koalice o 44 členech, její členové by se snažili o národní hrdost a patriotismus. chtěli by zvětšit armádu a Armádní průmysl. Autoritativní strana.
  • Sociální svaz Dracorska - Koalice o 22 členech, snaží se o větší Moc pro Kancléře, aby mohl rychleji schvalovat zákony. Většinou se zabývají otázkama ohledně Zdravotnictví a podobně.
  • Futuristická koalice - Koalice o 15 členech, snaží se o rychlý růst z technologické a sociální stránky.
  • Socio Radikální strana Dracorské Republiky - Koalice o 5 členech. Snaží se větší autoritu a kontrolu ekonomiky, což je oproti nynější ideologii jak v Dracorsku, tak v Alyře, velmi radikální.
Mapa Koalic

Registrované Sdružení:

  • Draconijský sbor
  • Sdružení senátorů wawazu
  • Zuralandský koncil


Kancléř si volí své Ministry, celkem jich je 6.

  • Ministr Ochrany: Julius Ruber
  • Ministryně Zahraničí: Julie Ruberova
  • Ministr Vnitra:
  • Ministr Ekonomiky:
  • Ministr Infrastruktury:
  • Ministr Ideologie:

Ministrů může být nanejvíc 6, ale může jich být méně a můžou zastupovat jiné funkce, to záleží na Kancléřově uvážení.

Vnější politika

Dracorská politická doktrína se soustředí na diplomacii před konfliktem. Dracorsko plánuje využívat Intervenci jako svou politickou zbraň, jen je k tomu třeba silná armáda a postavění ve světě.

Hlavní spojenec Dracorska je Deraxijsko, které podporovalo nezávislost Dracorského mandátu od roku 1913, kdy poslalo mezinárodní brigádu na pomoc postiženým civilistům.

Dracorsko má momentálně napjaté vztahy s Haranem. Občané taktéž nenávidí Haran, důvodem je cílená propaganda od politiků, kteří využívají Haran jako důvod problémů v Dracorsku.

Dracorsko ve svém ráné fázi plánuje zisk území prostřednictvím koupě nebo Intervence ve válce.

Ekonomika

Armáda

Legionáři Dracorské Republiky (LDR) slouží jako armáda pro Dracorsko. Po nezávislosti se do LDR přihlásilo 200 000 Obyvatel.

Armádní hodnosti a divize fungují trošku jinak, a to že jsou Divize mnohem menší, ale za to flexibilnější. V každé divizi je pouhých 2000 členů.

V LDR je momentálně 100 Legií, každá se specializuje na různé mise a mají svého Nadřízeného, který má možnost si hodnosti své legie upravit, ale musí být vždy alespoň 3 hodnosti. První je Legionář, tedy voják, poté musí být Drakan, kteří velí svému oddílu (oddíl může být veliký od 10-100 Legionářů), a pak je Dracodomini, který spravuje celou legii.

Zajímavé Legie

První Dračí legie Actores - Legie tvořená z nejlepších vojáků, kteří sloužili během Dračí revoluce Devátá Dračí legie filii Liberia - Legendární Legie vedena Rexem Salvarem, Je znám svými strategiemi a teoriemi.

Armádní technika

Dracorsko stále používá Bušskou techniku, ale už mají pár plánů a prototypů

Prototypy

Fm. 20GS - Lehký tank na podporu Pěchoty. využívá 4 lehké kulomety po stranách a 2 lehké děla na rychlou střelbu. Momentálně se testuje jeho efektivita


Využívaná Technika